Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa › Duyurular

ÇORLU HAVALIMANI 2013'E HAZIR

Çorlu Hava Limanında 15 Aralık itibariyle biten pist yenileme ve aydınlatma sistemlerinin iyileştirmesi ile ilgili çalışmalar sona erdi.

Yolcu uçuşlarından çok, kargo uçuşlarına odaklanan Çorlu Havalimanı, bölgemizde kargo taşımacılarına daha çok imkanı daha az sıkışıklıkla sağlayabilen tek hava limanıdır.
Türkiye’nin Trakya (Avrupa) Bölgesi’nde ve İstanbul’a 90 Km. ve Tekirdağ’ın en yakın deniz limanına 20 Km. uzaklıkta konumlandırılan Çorlu Havalimanı, 60m. genişlik ve 3.000 m. ana pistiyle her tür uçağa haftada 7 gün, günde 24 saat hizmet verebiliyor.
Odrap Cargo, Çorlu’da işin başında;
2012 yılının başında Çorlu Havalimanında faaliyete giren Odrap Cargo bu anahtar pozisyon Çorlu’dan tüm Türkiye, Doğu Avrupa ve Orta Doğu sevkiyatları için müşterilerine antrepo hizmetlerinin yanı sıra aşağıdaki anlamlarda ileri lojistik servisler sunma olanağı sağlamaktadır;
• Tekirdağ üzerinden demir yolu taşımasına hızlı bağlantı
• Tekirdağ deniz limanları üzerinden deniz yolu taşıması bağlantısı
• Çorlu hava limanı ile çevredeki Atatürk ve Sabiha gökçe hava limanları gibi transfer merkezleri arasında her saatte iki yönlü gümrüklü kara yolu taşıması yapma imkanı.

• 24 saat hazır kargoya özel kara yolu taşıma servisi.


Çorlu Havalimanı Odrap Kargo Terminali Saha Ziyareti

 

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı öğrencileri ve değerli akademik eğitim kadrosu Çorlu Havalimanı Odrap Kargo Terminali Saha Ziyaretinde bulunarak incelemelerde bulundular.Yeni binamız hizmete başladı...

Yeni antrepo binamız hizmete girmiştir. Çorlu Havalimanı gümrük sahasında hizmet vermeye başlayan Odrap Kargo, en son teknoloji ile donatılmış antrepo binası ile kurumsal müşterilerine daha hızlı ve yüksek standartta hizmet verecektir.

Yeni web sitemiz yayında.

Odrap.com.tr adresinde yeni web arayüzü ile hizmetinizdeyiz.Kurumsal müşterilemizin daha hızlı bilgilendirilmesi amacı ile hazırlanmakta olan Online Takip sistemi çalışmaları hızla devam etmektedir.

3. Havalimanı için ihale tarihi belli oldu


Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) İstanbul’da yapılması planlanan üçüncü havalimanının ihalesi için 28 Eylül’de ilana çıkması bekleniyor...
12 Eylül 2012 Çarşamba 09:32

Konuya yakın iki kaynağın Reuters’e verdiği bilgiye göre, yerli ve yabancı pekçok grubun ilgilendiği ve ilk etabının 2016 yılında açılması beklenen havalimanının ihalesinin yıl sonuna kadar yapılması hedefleniyor. Özel sektör kaynaklarının yaklaşık 10 milyar liralık maliyet tahmini yaptığı üçüncü havalimanının Atatürk Havalimanı’ndaki sıkışıklığı ve yükü hafifletmesi ve artan yolcu yükünü alması bekleniyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 6 Eylül’de yaptığı açıklamada İstanbul’a yapılacak üçüncü havalimanının ilk etabını 2016 yılından itibaren açmayı hedeflediklerini söylemişti.

 
UA-45061062-1